Logo

Aktualności

Test kompetencyjny z języków obcych

//
UWAGA STUDENCI 1 SEMESTRU. Test diagnostyczny dla studentów 1 semestru Wydziału Fizyki został przedłużony o tydzień - do 14 grudnia. Uprzejmie przypominamy o konieczności wykonania tego testu, który jest warunkiem zapisu do grup językowych w semestrze 2. szczegóły co do zapisów

Rusza Budżet Partycypacyjny PW

//
Politechnika Warszawska to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wykształcenie. To również centrum wspierania ambitnych i kreatywnych osób. To właśnie dla nich nasza Uczelnia uruchomiła Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej. Termin składania wniosków upływa 15 grudnia.

Sukces naszego pracownika w kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD)

//
W dniach 29-30 października 2018 r. w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja) odbyło się spotkanie kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD). W trakcie zebrania na stanowisko "Spokesperson" tej kolaboracji, na 3-letnią kadencję został wybrany pracownik Wydziału Fizyki PW, dr hab. inż. Adam Kisiel, prof. PW.

Wydział Fizyki liderem przyszłej współpracy Politechniki Warszawskiej

//
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Grupy LOTOS S.A. i spółki LOTOS Lab 25 września 2018 r. podpisali dokumenty inicjujące wspólną działalność badawczo-rozwojową. Współpraca polegać będzie na przygotowaniu prototypów wybranych urządzeń z obszaru niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. W wydarzeniu wziął udział Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.

Politechnika Warszawska w europejskim flagowym projekcie grafenowym

//
Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Fizyki, jako jedyna polska uczelnia dołączyła do flagowego projektu Unii Europejskiej - Projektu Grafenowego - realizowanego w ramach programu „Nowe Technologie i Technologie Przyszłości” (FET). Pracami zespołu badawczego kierują dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW i dr inż. Włodzimierz Strupiński.