Logo

Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Fizyki, jako jedyna polska uczelnia dołączyła do flagowego projektu Unii Europejskiej - Projektu Grafenowego - realizowanego w ramach programu „Nowe Technologie i Technologie Przyszłości” (FET). Pracami zespołu badawczego kierują dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW i dr inż. Włodzimierz Strupiński.

We wrześniu 2018 r. do konsorcjum projektu dołączyła Politechnika Warszawska, gdzie od kilku lat na Wydziale Fizyki prowadzi się badania nad grafenem i innymi materiałami warstwowymi w zakresie nowych technologii wytwarzania, charakteryzacji i zastosowań w elektronice i innych dziedzinach techniki. Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią należącą do konsorcjum Projektu Grafenowego. W ramach projektu będzie prowadzić badania nad krystalizacją, charakteryzacją i zastosowaniami grafenu i innych materiałów dwuwymiarowych. Główne zadania w konsorcjum obejmują technologie półprzewodnikowych związków dwuwymiarowych, wytwarzanie struktur przyrządowych, badanie zjawisk fizycznych towarzyszących aplikacjom GRM.

Źródło: Biuletyn PW

(C) Wydział Fizyki PW 2016       Kontakt z administratorem strony: www@if.* 
Serwis używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.