Logo

Aktualności

Rusza nowa specjalność Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne.

//
Od października 2017 r. zapraszamy na pierwsze w Polsce studia 2. stopnia na specjalności Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne. Nowa specjalność skierowana jest do studentów zainteresowanych zarówno algorytmami analizy dużych zbiorów danych i znajdowania ukrytych w nich wzorców (data mining), jak i metodami fizyki wykorzystywanymi do modelowania różnorodnych procesów z zakresu ekonomii, biologii, technologii informacyjnej, a nawet socjologii.

Dwa projekty z naszego Wydziału z grantami FNP

//
Wśród sześciu laureatów trzeciej edycji programu TEAM-TECH, realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, znaleźli się profesorowie PW dr hab. inż. Michał Makowski i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek. Obaj naukowcy pracują na naszym Wydziale.

Konkury na 5 stanowisk asystenta na Wydziale Fizyki PW

//
Dziekan Wydziału Fizyki ogłasza konkursy na objęcie 5 stanowisk asystenta naukowo-dydaktycznego na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 33 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym

MONITORING KARIER ZAWODOWYCH ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

//
Jeżeli wkrótce kończysz studia, zgłoś chęć udziału w VII edycji badania, które Politechnika Warszawska prowadzić będzie na początku 2018 roku. Zależy nam na poznaniu Twojej opinii o studiach i rynku pracy!

Fizyka pod żaglami wyróżniona w konkursie na Czerwoną Różę Wiatrów!

//
W sobotę 3 czerwca w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Konkursu Wychowanie Morskie Studentów o Czerwoną Różę Wiatrów. Nagroda trafiła do Samorządu Studenckiego Politechniki Warszawskiej za organizację Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Wyróżnienie otrzymał dr Jan Grabski za projekt „Fizyka pod żaglami”, który łączył rejsy na „Pogorii” i „Fryderyku Chopinie” z popularyzacją nauki.