Logo

Aktualności

Publiczna obrona mgr inż. Jarosława Domańskiego

//
W dniu 2 marca 2017 roku o godzinie 12.15 w sali nr 111, Gmach Fizyki Politechniki Warszawskiej, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Jarosława Jakuba Domańskiego pt. „Numeryczne modelowanie laserowej generacji intensywnych wiązek jonów” Serdecznie zapraszamy!

Mówi fizyk o Twitterze, czyli jak śledzić ruch informacji w sieci

//
Raz wrzucona do Internetu informacja nie ginie, choć niektórzy czasem pewnie by tego chcieli. Jak odnaleźć pierwotnego nadawcę danej informacji? Dlaczego plotki urastają do rangi najważniejszej wiadomości dnia, a istotne dla świata newsy giną w gąszczu informacji? No i gdzie to wszystko miało swój początek? Badają to fizycy z Politechniki Warszawskiej.

Nagrody Ministra za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne

//
Do 31 marca 2017 r. można składać wnioski w ramach nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne. Nagrody przyznawane są indywidualnie lub zespołowo w kategoriach badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa oraz badań na rzecz rozwoju gospodarki.

ERA-CVD Cardiovascular Diseases - II konkurs

//
Do 6 marca 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach II konkursu w programie ERA-CVD Cardiovascular Diseases. W ramach konkursu można uzyskać środki na finansowanie międzynarodowych projektów badawczych dotyczących zagadnień z zakresu chorób sercowo-naczyniowych. Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBiR przeznaczyło budżet w wysokości 500 000 euro.