Logo

Aktualności

//

***

***

//
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 sierpnia 2017 roku w wieku 69 lat zmarł PIOTR WOJCIECH KUREK, Pracownik Zakładu Joniki Ciała Stałego, Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 12 sierpnia o godz. 14:00 w Kościele Opatrzności Bożej przy placu Opatrzności Bożej 19 w Bielsku Białej.

Oferty pracy dla doktorantów i młodych doktorów w projekcie Team-Tech

//
W związku z zaczynającym się wkrótce projektem Team Tech ogłaszamy nabór na trzy stanowiska badawcze.

Pracownik naszego Wydziału: dr Kazuyuki Sekizawa otrzymał prestiżową nagrodę

//
Prestiżową nagrodę RIBF (Radioactive Isotope Beam Factory) za rok 2017 otrzymali dr Kazuyuki Sekizawa (Faculty of Physics, Warsaw University of Technology) i dr Jin Wu (Argonne National Laboratory) za wybitny wkład do zagadnień fizycznych badanych w RIBF. Dr Kazuyuki Sekizawa otrzymał nagrodę na podstawie pracy doktorskiej “Multinucleon Transfer Reactions and Quasifission Processes in Time-Dependent Hartree-Fock Theory” (University of Tsukuba in 2015) Serdecznie gratulujemy!

Nowa publikacja w Physical Review Letters (IF=8.462)

//
Grupa prof. Piotra Magierskiego opublikowała wyniki swoich badań nad znaczeniem nadciekłości w niskoenergetycznych reakcjach jądrowych w renomowanym czasopiśmie Physical Review Letters. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki II tury rekrutacji na nasz Wydział

//
Serdecznie witamy w naszej społeczności akademickiej nowych studentów I roku. Już wkrótce przekonacie się w jak miłej i przyjaznej atmosferze można studiować oraz jak fascynująca i inspirująca może być fizyka. Zachęcamy Was do uczestnictwa w obozie roku zerowego o którym informacje pojawią się wkrótce a od października do wstępowania do kół naukowych i kandydowania do Samorządu Studentów. Czas studiów to bowiem czas dla Was - szansa na rozwój, którą sami musicie wykorzystać. II tura do 21 lipca!