XXI wiek, mimo że trwa dopiero kilkanaście lat, to już na swoim koncie ma wiele osiągnięć, takich jak: drukarki 3D, coraz szybsze (i wygodniejsze) podróżowanie (kolej magnetyczna, samochody hybrydowe, ogniwa fotowoltaiczne), nowe zastosowania plazmy – „czwartego stanu materii”, skuteczniejsza medycyna (drukowanie protez (druk 3D), opracowanie technologii sztucznej trzustki czy wątroby), nowe urządzenia (smartfony, e-booki, elektroniczne czytniki).

Nie dokonalibyśmy tego oczywiście bez znajomości fizyki! Nowe odkrycia oraz badania pomagają wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które nieraz mogą kojarzyć się nam z filmami science fiction.

Na wystawie w sposób przystępny dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostaną przedstawione fascynujące zjawiska związane z technologiami XXI wieku. Nasi animatorzy wyjaśnią podstawy fizyczne zjawisk oraz na oczach uczniów przeprowadzą interesujące demonstracje.

Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do odwiedzania naszej wystawy w dniach 14-17 maja
2018 r. Zwiedzanie wystawy, po wcześniejszej rejestracji i potwierdzeniu terminu, jest bezpłatne i trwa ok. 90 minut. Wejścia na wystawę odbywają się o godz. 9:00, 10:30, 12:30 i 14:00.

Aby zgłosić grupę odwiedzającą wystawę, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie wystawy: