Logo

Zajęcia dla szkół

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej posiada ofertę dla szkół. Do najważniejszych tego typu przedsięwzięć należą:

 

Laboratoria z fizyki - w trakcie których możesz wykonać doświadczenia, które dla nauki stały się przełomowymi. Zajęcia odbywają się w Centralnym Laboratorium Fizyki Politechniki Warszawskiej - odwiedzając nas tam, dorównasz studentom naszej uczelni, stawiającym tam swoje pierwsze kroki na ścieżce do dyplomu inżyniera. Dowiesz się, czym "pachnie" prawdziwa fizyka, będziesz miał niesamowitą okazję, by wyuczone w szkole wzory matematyczne móc przenieść do prawdziwego życia. Zajęcia prowadzą doświadczeni pracownicy Wydziału, którzy rozwiewają wszelkie wątpliwości i czuwają nad Twoją pracą.

Strona internetowa Centralnego Laboratorium Fizyki

 

Warsztaty Holografii - prowadzone przez pracowników i doktorantów Zakładu Informatyki Optycznej. W trakcie zajęć będziesz w stanie stworzyć od zera własny hologram - z drobną tylko pomocą z naszej strony. Zobaczysz, jak wygląda profesjonalna ciemnia prawdziwego laboratorium optycznego - takie zajęcia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę z optyki i holografii, a samodzielnie wykonany hologram (na którym znajdzie się to, co tylko zechcesz tam umieścić!) będzie niesamowitą pamiątką lub prezentem.

Strona internetowa Warsztatów Holografii

 

Wirtualne Laboratorium Fizyki - to inicjatywa, która pozwala każdemu "oswoić się" ze sprzętem laboratoryjnym, pracując "wirtualnie" - czyli na symulowanym eksperymencie fizycznym, który każdy może ściągnąć i uruchomić na własnym komputerze. Można wymienić dużo zalet takiego rozwiązania - ale przede wszystkim WLF pozwoli Ci bez stresu i pośpiechu, w domowym zaciszu zapoznać się z obsługą profesjonalnej aparatury badawczej - urządzenia w symulacji naśladują realne, z którym spotkasz się, jeśli wybierzesz studia na naszym Wydziale. Co więcej, możesz rozwinąć swoją wyobraźnię - i sprawdzić, co stanie się, gdy zmienisz parametry pomiaru.

 

Internetowe Laboratorium Fizyki - w przeciwieństwie do poprzednika, ILF pozwala na sterowanie rzeczywistym eksperymentem fizycznym - poprzez internet. Jest to wspaniały sposób na przeprowadzenie ciekawej lekcji fizyki - gdyż doświadczeń proponowanych przez ILF nie można przeprowadzić w szkolnych warunkach, a są one przełomowe dla współczesnej fizyki. Wystarczy tylko zarezerwować termin!

 

W sprawach zajęć prosimy kontaktować się z Pełnomocnikiem Dziekana ds. kontaktów ze szkołami:

dr inż. Jarosław Suszek

e-mail: szkoly(at)if.pw.edu.pl