Logo

Co interesuje świeżych studentów, dopiero co wyrwanych spod opiekuńczych skrzydeł rodziców, to bez wątpienia wszelkie miejsca rozrywki : kawiarnie na spotkania ze znajomymi, kluby pozwalające rozerwać się wieczorami, kina, muzea oraz teatry na niedzielne popołudnia, czyli czego dusza zapragnie. Istnieje również wiele stowarzyszeń, zrzeszających ludzi dzielących te same pasje, by mogli się rozwijać. Dodatkowo, jako stolica jest miejscem często odwiedzanym przez zespoły na trasach koncertowych, pisarze odbywają spotkania z czytelnikami, a galerii sztuki na palcach zliczyć nie można. Z uwagi na położenie oraz bycie stolicą jest często wybierana, jako miejsce zjazdów, konwentów ludzi z całej Polski.


Ale nie samą zabawą człowiek żyje. Gdy zyskamy już pewien stopień wtajemniczenia w studiach fizycznych, stoi przed nami możliwość podjęcia praktyk. Na naszym wydziale organizowane są specjalne spotkania, jak możemy wyczytać w zakładce “Perspektywy”, z przedstawicielami firm, poszukującymi tęgich głów fizycznych. Po studiach szukając miejsca pracy mamy przed sobą otwarte drzwi do licznych instytutów, firm technologicznych, czy tez banków, gdyż na naszych studiach, uczymy się przede wszystkim, oprócz fizyki, logicznego myślenia, umiejętności analizy danych i wyciągania wniosków. Warszawa jest nie tylko miejscem studiów i rozrywki, ale również może być naszą przyszłością.


Lecz by móc skorzystać ze wszystkich oferowanych możliwości, najpierw trzeba się do nich dostać, a Warszawa, jako największe miasto w Polsce, dla nieobeznanych może być istnym labiryntem przejść podziemnych i ulic, gdzie tylko czyhają pułapki. Na szczęście ratuje nas tutaj strona Jak dojadę , która pokaże dokładnie jak, czym gdzie dojechać.

More in this category: « Koła naukowe Kultura »