Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, 9 grudnia 2021

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr inż. Krzysztof Świtkowski wygłosi referat pt. „Strukturyzowane promieniowanie terahercowe”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 9 grudnia 2021 r. o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

CHAMPACA - na drodze do holowizji

Nowy projekt mgr inż. Joanny Starobrat

Nowy projekt badawczy w zespole kierowanym przez prof. Piotra Lesiaka

Badanie właściwości propagacyjnych samoorganizujących się optofluidycznych jednowymiarowych struktur fotonicznych dedykowanych dla obszaru widmowego średniej podczerwieni

Nowe zarządzenie Rektora ws. procedur obowiązujących na uczelni w czasie pandemii

Funkcjonowanie Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19 określa zarządzenie Rektora nr 110/2021 z 18 listopada 2021 roku.

Zarządzenie obowiązuje od 19 listopada 2021 roku.

Stypendia ministra MEiN dla Wybitnych Młodych Naukowców – edycja grudzień 2021

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium naukowe, przeznaczone dla młodych naukowców (WMN), którzy posiadają wybitne osiągnięcia.

Sześciu badaczy z Wydziału Fizyki

wśród 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie

KNFK rekrutuje!

Koło Naukowe Fizyki Komputerowej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 10.11. o godzinie 18 w sali 111, gdzie będzie można usłyszeć więcej o ich działalności oraz dołączyć do Koła. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym mgr. inż. Jakub Sitek wygłosi referat pt. „Wzrost heterostruktur van der Waalsa metodą chemicznego osadzania z fazy gazowej”.
Seminarium odbędzie się w czwartek 25 listopada 2021 r. o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

Zmarla Alekandra Krzystek

W dniu 21 października 2021 roku zmarła w wieku 85 lat Aleksandra Krzystek, wieloletnia pracownica Politechniki Warszawskiej szczególnie związana z byłem Wydziałem „FTIMS"

Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania

Właśnie ukazała się monografia pt. "Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania" autorstwa pracowników naukowych Wydziału Fizyki PW.

Dzień Fotoniki

21 października 2021, godz 12:00 Aula GF

Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej

Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej, na którym dr hab. inż. Tomasz Pietrzak wygłosi referat pt. „Stabilizacja metastabilnych faz Bi2O3w matrycy amorficznej – podejście doświadczalne i numeryczne”. Seminarium odbędzie się w czwartek 21 października 2021 r o godzinie 12.15 w Audytorium Fizyki.

Nagroda Nobla z Fizyki 2021

za przełomowy wkład w zrozumienie złożonych systemów fizycznych i odkrycie wzajemnego oddziaływania nieporządku i fluktuacji w układach fizycznych

Znajdź swojego tutora!

Zapraszamy uzdolnionych studentów PW do udziału w zajęciach prowadzonych metodą tutoringu. Program Mistrzowie dydaktyki.

Nabór wniosków do konkursu START 2022

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otwiera nabór wniosków do konkursu w programie START, w którym młodzi uczeni mogą zdobyć stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe. Nabór będzie prowadzony do 22 listopada br.

Kurs preinkubacji

Do programu preinkubacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować. Proponujemy Wam udział w kursie pozwalającym na weryfikację założeń pomysłu biznesowego.

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/22

1 października 2021 r. godz. 14:00

Uroczystość zakończenia studiów

11 września 2021 r. godz. 11:00

Innowator Mazowsza

Innowatorze Mazowsza zgłoś się i wygraj nagrody. Łączna pula nagród to aż 113 000 zł. Termin zgłoszeń do 7 wrzesnia!

Problemy współczesnej cywilizacji

Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zaprasza na cykl wykładów pt. "Problemy współczesnej cywilizacji".

Granty wewnętrzne wspierające złożenie wniosku w konkursie ERC

Do 10 września (I termin) i 29 października 2021 roku (II termin) trwa konkurs wspierający pracowników PW w przygotowaniu wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Granty będę finansowane ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Konkurs Wydziału Fizyki PW - Best Paper 2020

Do końca września trwa nabór zgłoszeń w konkursie na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w 2020 roku przez autorów z afiliacją Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

30-lecie Polski w CERN

Pełnoprawnym członkiem CERN Polska została 1 lipca 1991.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Zapisy trwają!